Flétnový soubor Flauti Vivace

14.03.2019

Flétnový soubor "Flauti Vivace" absolvuje letos již sedmou koncertní sezonu. Členové souboru jsou žáky tříd s rozšířenou hudební výukou na Základní škole Kladno, Moskevská. Soubor se zaměřuje převážně na interpretaci populárních a klasických skladeb v autorských úpravách pro 4 - 8 hlasý flétnový soubor. Základní hlasová sestava je: 1. soprán, 2. soprán, 1. alt, 2. alt a tenor. V některých skladbách jsou využívány i flétny sopranínové.

V současné době nejvíce vystupuje na koncertech ve středočeském kraji a v Praze. Stěžejním obdobím souboru je adventní doba, kdy pořádá vánoční turné (v loňském roce čítalo 8 koncertů). Mezi nejzajímavější místa, kde soubor o vánocích vystoupil byl kostel sv. Jana Nepomuckého na pražském hradě. Pravidelně se také objevuje na vánočních trzích na staroměstském náměstí v Praze. Repertoár se tedy zaměřuje na interpretaci českých a světových vánočních písní a klasických skladeb. Další období je jaro, kdy soubor představuje repertoár v populárnější podobě. Aranže písní např. M. Jacksona, E. Johna, L. Cohena, E. Claptona, skupiny Abba, muzikálové melodie ale i filmové skladby se u publika těší velké oblibě. V roce 2018 se dostalo souboru velké pocty, kdy uskutečnil koncert v souběžném programu "Festivalové zahrady" na něvětším open-air festivalu v čechách "Smetanova Litomyšl".

Zakladatelem souboru a jeho uměleckým vedoucím je Ivan Tatar, který je autorem všech aranží, doprovodných podkladů a soubor také diriguje. 

Začátek vystoupení v 19:30 hodin.