Flauti Vivace

22.05.2024
  • Flétnový soubor "Flauti Vivace" byl založen v roce 2011 a je jedním z největších flétnových souborů v Čechách. Jeho členové jsou žáky tříd s rozšířenou hudební výukou na Základní škole Kladno, Moskevská 2929. Soubor se zaměřuje na interpretaci populárních a klasických skladeb v zcela autorských aranžích. Základní hlasová sestava je: 1. soprán, 2. soprán, 1. alt, 2. alt a tenor. Ve spoustě skladeb využívá i flétny sopranínové. Některé aranže skladeb jsou rozepsány až pro 8 hlasů.

  • Flétnový soubor v současné době nejvíce vystupuje na koncertech ve středočeském kraji a v Praze. Pravidelně ho můžete slyšet na festivalu DEN HUDBY Kladno, na vánočních koncertech na Staroměstském náměstí v Praze, v městském divadle Slaný, několikrát uspořádal koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého na pražském hradě. Mezi největší úspěchy souboru patří koncert, který uskutečnil v roce 2018 na akci "Festivalové zahrady" největšího open-air festivalu v ČR "Smetanova Litomyšl". V roce 2023 vystoupil, jako host, na celostátní přehlídce sborů "Světlo za Lidice".

  • V roce 2021 vydal singl vánoční písně "Oh Holy Night" a písně z muzikálu Jesus Christ Superstar "Vše je tak, jak má být", ke kterému natočil i videoklip.

  • Na jaře roku 2024 natočil píseň "You Raise Me Up" a vydal videolip.

  • Zakladatelem, uměleckým vedoucím a autorem všech aranží souboru je Ivan Tatar.