ÚČINKUJÍCÍ

Na koho se letos můžete těšit?

je novinkou letošního ročníku. Je to prostor pro začínající umělce nebo uskupení. Letos se vám v rámci PROSTORU NOVÝM TALENTŮM představí nově vzniklé uskupení ve složení klarinet, klavír a cajon, které se zaměřuje převážně na interpretaci jazzové hudby. Dále se můžete těšit na začínajícího kladenského písničkáře Jiřího Kubína, který představí...

Kateřina Maxiánová a Matyáš Černý jsou úspěšnými žáky ZUŠ, kteří se letos probojovali v soutěži ZUŠ ve hře na elektronické klávesové nástroje až do celostátního kola. Zároveň reprezentovali školu na krajském festivalu SK v Berouně. Na DNI HUDBY Kladno je můžete s jejich soutěžním repertoárem slyšet v 11:00 hodin.

Kapela Playground English tvoří písničky pro děti v angličtině. Své nové album s názvem Frog Biscuits představí letos na Kladně v rámci festivalu DEN HUDBY Kladno 2019. Když začala Karolína Shipstead učit děti ve školce Playground English v angličtině, nespokojila se pouze s výtvarnými činnostmi. Začala psát vlastní anglické písničky pro děti. Cit...

Flétnový soubor "Flauti Vivace" absolvuje letos již sedmou koncertní sezonu. Členové souboru jsou žáky tříd s rozšířenou hudební výukou na Základní škole Kladno, Moskevská. Soubor se zaměřuje převážně na interpretaci populárních a klasických skladeb v autorských úpravách pro 4 - 8 hlasý flétnový soubor. Základní hlasová sestava je: 1. soprán, 2....

Vašek Mildorf začal hrát na bicí již ve 4 letech, v 7 začal navštěvovat Základní uměleckou školu ve Slaném a v současné době je studentem Hudební konzervatoře Jana Deyla v Praze. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří vítězství v soutěži Talent Awards 2010 a 2011, v roce 2015 si zahrál v projektu s Danielem Landou. V současné době ho můžete slyšet...

je sborem Základní umělecké školy Kladno, Moskevská. V současné době navštěvuje tento komorní, neprofesionální sbor 23 členů. Věkové i profesní složení sboru je velmi pestré (členové jsou ve věkovém rozmezí od 14 do 59 let, vedle studentů školy, sbor navštěvují její bývalí žáci absolvující především pěvecký obor, dále pak dospělí nejrůznějších...

Varhanní matiné je již tradiční součástí Dne hudby Kladno. Jedná se o audiovizuální projekt, kdy se za živého doprovodu žáků varhanní třídy ZUŠ Kladno, Moskevská promítá prezentace. V minulých ročnících např. na téma "J. S. Bach" nebo "Varhany - historie a vývoj nástroje".

Slánský ženský pěvecký sbor Consortium Camerale Slanense má už více než dvacetiletou historii - první ženský pěvecký sbor vznikl při ZUŠ ve Slaném roku 1996.
Provozování nebylo jednoduché, dámy musely často hledat nové prostory ke zkoušení, docházelo i ke změnám vedení.
Přesto všechno se sbor pravidelně účastnil koncertů a hudebních festivalů. Od...

Bubeníci ZUŠ

10.03.2019

Jednou z novinek letošního ročníku je představení žáků z oddělení bicích nástrojů. Co si pro vás připravili můžete zjistit v 10:50 hodin.

Sbor byl založen v roce 1993. Má čtyři oddělení. Ve všech sborech celkem letos zpívá asi 175 dětí. Základním repertoárem sboru jsou lidové písně a jejich úpravy, klasické i duchovní skladby, dětské a populární písně. Sbor se pravidelně zúčastňuje různých přehlídek, vystupuje na festivalech. Společně s flétnovým souborem Flauti Vivace absolvuje...

ZUŠband

10.03.2019

ZUŠband Kladno, Moskevská byl založen 1. 9. 2013. Zakládajícím uměleckým vedoucím byl Petr Štorkán, který pro soubor napsal na 50 aranží českých i světových písní. Nástrojové složení souboru je ve formě "Big bandu", převážně tedy z dechových nástrojů, doplněných o elektrickou kytaru, baskytaru, bicí a klávesy.
Ve školním roce 2014/2015 ZUŠband...

Pěvecké sbory Berušky a Pidisluníčko budou letošní ročník otevírat. Na co se můžete těšit? Třeba na minioperku Zdeňka Svěráka a Miroslava Uhlíře "Budulínek".

Zpěváci ZUŠ

09.03.2019

Kratší dopolední a delší odpolední blok bude patřit tradičně pěveckému oddělení ZUŠ. Přijďte si poslechnou různé verze populárních i klasických písní. Vystoupí jak jednotliví zpěváci, dua, tak i větší pěvecká uskupení.

Vystoupení saxofonového kvintetu ZUŠ se těší mezi diváky velké oblibě. Na DNI HUDBY Kladno si ho budete moci vychutnat během odpoledne.

Vystoupení zpívajících kytaristů a kytarového souboru ZUŠ je již tradiční součástí DNE HUDBY Kladno. Letos bude mít jejich vystoupení více časového prostoru. Nechme se tedy překvapit, jaký repertoár si pro diváky připraví letos.